Jakie uszczelki wybrać do wodomierza?

Uszczelki gumowe

Uszczelki do wodomierzy

W przypadku każdego wodomierza konieczne jest zastosowanie przyłącza zabezpieczonego odpowiednimi uszczelkami. Tylko w ten sposób stworzone połączenie będzie szczelne i zostanie we właściwy sposób zabezpieczone przed wyciekiem. Uszczelki do wodomierzy są dostępne w wielu wariantach i konfiguracjach, co sprawia, że każda z osób może wybrać najodpowiedniejsze rozwiązanie dla swoich potrzeb. Aby wybrać najwłaściwsze akcesorium dla swojej instalacji należy przede wszystkim zapoznać się ze średnicą wodomierza. Tylko w ten sposób możliwy będzie wybór odpowiedniego modelu uszczelki.

Oprócz tego warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału została wykonana konkretna uszczelka. Jest to uzależnione przede wszystkim od ciśnienia w instalacji oraz od temperatury cieczy. Różne akcesoria mogą bowiem inaczej reagować na parametry przepływającego medium. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, by uszczelka nie rozciągała oraz nie kruszyła się pod wpływem wilgoci. Akcesorium nie może tracić swoich właściwości pod wpływem wody, gdyż przez to byłoby ono pozbawione funkcjonalności.

Jakie uszczelki do wodomierza?

Wyróżniamy przede wszystkim dwa rodzaje uszczelek do wodomierza – gumowe oraz fibrowe. Uszczelnienia gumowe są wykorzystywane nieco częściej, a podyktowane jest to przede wszystkim ich niewielką ceną. Oprócz tego ich znakomita trwałość powoduje, że mogą być użytkowane przez długi czas bez jakichkolwiek oznak zużycia oraz zniszczenia. Uszczelki fibrowe natomiast są wykonane ze specjalnego tworzywa, które przy kontakcie z wodą delikatnie pęcznieje. Zapewnia to jeszcze lepsze właściwości uszczelniające.